Płatne ankiety sposobem na zarabianie przez Internet

Wypełnianie płatnych ankiet

Poszukując łatwych sposobów na dodatkowy zarobek za pośrednictwem Internetu, z pewnością warto rozważyć serwisy oferujące tzw. płatne ankiety. Za ich rozwiązywanie otrzymujemy bowiem pieniądze, które po osiągnięciu określonego limitu możemy wypłacić.

Czy warto wypełniać ankiety?

Opłacalność wypełniania płatnych ankiet stanowi do pewnego stopnia kwestię dyskusyjną. Nie zarobimy w ten sposób fortuny, jednak mimo wszystko będziemy w stanie dorobić parę złotych. Kluczem do sukcesu pozostaje wybór właściwej firmy, która pośredniczy pomiędzy zleceniodawcami ankiet a nami. Do głównych zalet tej formy zarabiania można zaliczyć:

- możliwość zdalnej pracy z domu

- łatwość wykonywania

- niewielką inwestycję czasu

Jak wybrać firmę zlecającą ankiety?

Podstawową kwestią podczas wyboru platformy, na której będziemy wypełniać płatne ankiety jest jej wiarygodność. Niestety wciąż można znaleźć wiele nieuczciwych serwisów robiących co tylko się da, aby nie wypłacić nam wynagrodzenia. Choć pomocne w tym względzie mogą okazać się znajdujące się w Internecie opinie o danej platformie, wiele z nich może nie być prawdziwych.

Warto więc posłuchać rekomendacji znajomego, który zarabiał w przeszłości w ten sposób lub odwiedzić fora internetowe, zwracając w szczególności uwagę na posty długoletnich użytkowników, w których interesie zazwyczaj nie leży wprowadzenie w błąd kogoś innego.

Niemal równie ważna, co wiarygodność platformy jest wysokość stawek za wypełnianie ankiet. Nietrudno znaleźć firmy kuszące atrakcyjnymi wypłatami, podczas gdy w rzeczywistości otrzymamy bardzo niewiele.

Jeśli znamy język angielski, interesującym wyborem może być rejestracja na zachodniej platformie badania opinii, zazwyczaj płacącej w dolarach. Stawki powinni być wtedy wyższe, jednak w rzadkich przypadkach może pojawić się problem z wypłatą zgromadzonych środków. Zazwyczaj odbywa się ona wtedy za pośrednictwem serwisu Paypal, w którym musimy posiadać własne konto.

Podczas rejestracji na platformie oferującej wypełnianie płatnych ankiet, dobrze jest także starannie przejrzeć regulamin – szczególnie w poszukiwaniu różnego rodzaju kruczków prawnych. Bardzo często zabronione jest na przykład posiadanie wielu kont.

Nie tylko wypełnianie ankiet

Większość serwisów tego typu umożliwia zbieranie punktów (wymienianych później na złotówki bądź dolary) nie tylko za wypełnianie ankiet. Możemy je bowiem również zdobyć polecając daną platformę naszym znajomym. Często istnieje coś na wzór programu partnerskiego, kiedy to otrzymujemy mały procent zarobków poleconej przez nas osoby.

Jeśli uda się nam zwerbować w ten sposób kilkadziesiąt lub kilkaset aktywnych użytkowników, będziemy w stanie zarobić więcej niż na samodzielnym wypełnianiu ankiet.