Antykoncepcja awaryjna na wizycie online

Tabletki antykoncepcyjne stosowane w nagłych wypadkach są często określane jako antykoncepcja awaryjna. W Polsce można otrzymać na receptę – z przepisu lekarza dwa rodzaje tego typu tabletek, jako antykoncepcja nagła lub doraźna w wybranych przypadkach.

Antykoncepcja awaryjna

Antykoncepcja dzień po jest nieco błędnym określeniem, ponieważ może być stosowana do 5 dni po stosunku seksualnym. Największa skuteczność tego rodzaju tabletek obserwowalna jest w ciągu 24h od zbliżenia. Antykoncepcja awaryjna silnie działa na organizm kobiet, dlatego tez zawsze należy jej zażycie ustalić z lekarzem ginekologiem i nie każda kobieta może ją zastosować. Jest to zależne od: chorób przewlekłych, wcześniej przebytych ciąż, stosowanych innych metod antykoncepcji. Tabletka dzień po daje efekty tj:

  • zahamowanie owulacji,
  • uniemożliwienie zagnieżdżenia zarodka,
  • zmiany struktury błony śluzowej macicy.

Ponadto skutki uboczne mogące występować po jej spożyciu to:

  • nieregularne lub ciągłe krwawienie przez okres tygodnia,
  • zaburzenia hormonalne,
  • zaburzenia układu pokarmowego,
  • bóle i zawroty głowy.

Zapisz się do lekarza specjalisty

Zapisując się do lekarza specjalisty – lekarza ginekologa, przygotuj odpowiednie dokumenty medyczne. Twoja dokumentacja pomoże specjaliście w odpowiednim poprowadzeniu diagnostyki i przepisaniu eRecepty na antykoncepcję awaryjną. Dokumenty w postaci papierowej zeskanuj lub zrób ostre zdjęcia, aby przesłać je lekarzowi – specjaliście.

Antykoncepcja awaryjna pod okiem lekarza ginekologa online jest jedyną bezpieczną formą skorzystania z tego rodzaju antykoncepcji. Nie zażywaj sama i na własną odpowiedzialność tego rodzaju tabletek, kierując się forami internetowymi dla kobiet (tym bardziej tabletek wczesnoporonnych, które są tabletkami aborcyjnymi, nie dostępnymi w Polsce). Lekarz ginekolog posiadający uprawnienia do prowadzenia e-Wizyt w oparciu o ustawę lekarza i lekarza dentysty, mający kompetencje i wiedzę pomoże podjąć odpowiednią decyzję, tak aby nie szkodzić Twojemu zdrowiu.

Szybko i łatwo wybierzesz na platformie haloDoctor specjalistę, do którego chcesz się umówić (kobietę lub mężczyznę) i kontaktuj się przez : czat, telerozmowę lub wideorozmowę.

Opłać wizytę w poradni telemedycznej dzięki e-mailowi, który otrzymasz na swoją prywatną skrzynkę.

Komfort wizyty

Komfortowa e-Wizyta może odbywać się wieczorem lub za dnia, w weekend lub w ciągu dni roboczych. Wizyta przebiega w wygodnych warunkach – z Twojego domu, biura lub innego miejsca w którym czujesz się wygodnie. Kontaktuj się z lekarzem specjalistą w sprawie antykoncepcji awaryjnej.


haloDoctor.pl – Antykoncepcja awaryjna. Antykoncepcja. Antykoncepcja online. Tabletka dzień po. Lekarz ginekolog online. Specjalista ginekolog online. e-Wizyta. e-Recepta.