Porozmawiaj z lekarzem online

Troska o własne zdrowie wymaga stałego kontaktu z lekarzem, który powinien dbać o pacjenta i rozwiewać ewentualne wątpliwości dotyczące bieżącego stanu. Na szczęście z pomocą przychodzi platforma haloDoctor.pl, dzięki której można szybko i wygodnie porozmawiać z lekarzem online.

 Szlachetne zdrowie

Na czele hierarchii wartości większości osób pojawia się zdrowie. Troska o nie to nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna, ale również stały kontakt z lekarzami zlecającymi odpowiednie badania i odpowiadającymi na wątpliwości pacjentów. Na szczęście dbanie o kondycję cielesną stało się łatwiejsza dzięki serwisowi haloDoctor.pl, dzięki któremu można porozmawiać online z lekarzami w sumie aż 40 specjalizacji.

 Gdy wizyta lekarska to prawdziwy luksus

Nie dla wszystkich osób dostanie się na wizytę lekarską jest proste i szybkie. Część pacjentów musi pokonać wiele kilometrów, aby skorzystać z pomocy lekarza specjalisty. Tę niekorzystną sytuację zmienia jednak haloDoctor.pl, dający możliwość kontaktu z kilkoma tysiącami medyków z całej Polski, działających w zakresie aż 40 różnych dziedzin. Dzięki temu, nawet pacjenci mieszkający w odległych zakątkach naszego kraju, mogą regularnie korzystać z pomocy lekarzy online, bez wychodzenia z domu.
Rozmowa z lekarzem online jest jak widać prosta i wymaga od pacjenta naprawdę niewiele. Poza sprawnym łączem internetowym są to oczywiście również chęci i troska o własne zdrowie.

 

Czy lekarz online przyjmuje dzieci?

 

Okazuje się, że z pomocy lekarzy online poprzez platformę haloDoctor.pl mogą korzystać nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci, oczywiście pod opieką swoich rodziców lub opiekunów. Kiedy skorzystanie z takiej konsultacji lekarskiej będzie najlepszym rozwiązaniem dla najmłodszych?

Gdy wyjście z domu to nienajlepsze rozwiązanie

Statystyki wskazują, że uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych chorują średnio sześć razy w roku. W przypadku młodszych, może to być nawet 10 epizodów rocznie, choć najwięcej z nich pojawia się oczywiście zimą. Często nie jest jednak niezbędna osobista wizyta z dzieckiem w gabinecie medycznym, która dodatkowo naraża je na kontakt z patogenami. Wówczas lepiej skorzystać z pomocy lekarza online.

Gdy dziecko obawia się wizyty lekarskiej

Dla wielu maluchów wizyta lekarska to dość nieprzyjemne doświadczenie, choć oczywiście w wielu przypadkach jest ona niezbędna. Jednak dzięki konsultacjom z lekarzem online, np. poprzez wideorozmowę, rodzic może próbować oswajać pociechę ze specjalistą, dzięki czemu spotkanie w gabinecie okaże się finalnie zdecydowanie mniej stresujące.

Kontynuacja i kontrola leczenia

Po odbyciu wizyty z dzieckiem w gabinecie, często lekarz może również online sprawdzać postępy leczenia. Jest to wygodny sposób zwłaszcza dla rodzin, które muszą pokonać dziesiątki kilometrów, aby skontaktować się ze specjalistą. Wówczas e-Wizyta u lekarza online jest doskonałym rozwiązaniem.

Jak widać konsultacja lekarska online możliwa jest również w przypadku dzieci, u których epizody chorobowe pojawiają się w ciągu roku stosunkowo często.