Pediatra online na haloDoctor. Poradnia telemedyczna

Szybkie konsultacje online z lekarzem pediatrą. Recepta elektroniczna na leki dla dziecka.

Nowoczesne formy kontaktu z lekarzem pediatrą, zalecane  przez Narodowy Fundusz Zdrowia jak również Ministerstwo Zdrowia, w ostatnim czasie stały się jedną z najbezpieczniejszych form kontaktu z lekarzami i innymi specjalistami zawodów medycznych. Poradnia telemedyczna w czasie epidemii COVID-19 to alternatywa dla wizyt gabinetowych i równoprawna realizacja znacznej części usług medycznych, z jakimi można się spotkać w gabinecie stacjonarnym np. u lekarza pediatry.

haloDoctor i lekarz pediatra online – szybki kontakt w przypadku infekcji dziecka

Poradnia telemedyczna haloDoctor jest wirtualną platformą, która umożliwia kontakt z prawdziwymi lekarzami, za pomocą nowoczesnych narzędzi internetowych, takich jak:

  • czat,
  • konsultacje wideo,
  • telerozmowy.

Wymienione formy kontaktu różnią się nieco pomiędzy sobą: Kiedy mówimy o telekonsultacjach lub czatach mamy na myśli rozmowę przez telefon oraz rozmowę na komunikatorze, dzięki której można:

  • szybko postawić diagnozę,
  • wystawić lub przedłużyć ereceptę na leki Rp, Rpw lub recepturowe dla dziecka,
  • skierować na badania diagnostyczne
  • wystawić dla rodziców e-Zwolnienie opiekuńcze.

Czat pozwala także na głębszy opis problemu – rozwinięcie szczegółów dolegliwości małego pacjenta oraz przesłanie dokumentacji medycznej w postaci plików elektronicznych (PDF, .docx, zeskanowanych zdjęć wyników lub innych które posiadają rodzice/opiekunowie pacjenta). Nieco bardziej bezpośrednią formą konsultacji online z lekarzem jest wideorozmowa, która pozwala także na fizyczny ogląd sytuacji pacjenta.

Recepta dla małego pacjenta

Konsultacje z lekarzem pediatrą online to możliwość kompleksowej porady, a także przeprowadzenia wizyty adaptacyjnej dla małego pacjenta. Aby uzyskać ereceprę od lekarza specjalisty chorób dziecięcych należy wejść na platformę i wyszukać w zakładce – specjalizacje – lekarzy pediatrów.

Następnie zobaczymy lekarzy, którzy są dostępni w najbliższym czasie (w ciągu kilu minut i godzin). Rejestracja do wybranego specjalisty przebiegać będzie w prosty sposób – za pomocą kilku kliknięć.

Po wybraniu terminu wizyty należy uzupełnić dane i informacje o pacjencie (formularz). Oraz potwierdzić chęć wizyty przez e-mail, który rejestrujący otrzyma na skrzynkę prywatną.

W ten sposób także należy opłacić e-Wizytę u lekarza pediatry – za pomocą płatności online, systemem PayU lub kartą płatniczą.

W trakcie e-Wizyty pediatra online może wystawić erecepty dla dziecka, jeśli sytuacja zdrowotna będzie tego wymagać lub jeśli dziecko bierze leki na chorobę przewlekłą. Warto zatem przygotować się do e-Wizty i przygotować wcześniej stosowne dokumenty dziecka, dotyczące jego chorób. Recepta elektroniczna zostanie przesłana do rodzica lub opiekuna SMS-em lub mailem.

dr Ewa Tkocz-PiszczekEpidemia związana z koronawirusem sprawiła, że usługi medyczne przeniosły się do świata Internetu. Analizy Centrum Badawczo-Rozwojowego BioStat wskazują, że nawet 60%  spośród konsultacji prowadzonych przez przedstawicieli zawodów medycznych może być prowadzone w formie zdalnej. Usługi tego rodzaju są równoprawne z wizytami pacjentów w gabinetach stacjonarnych. Są to przede wszystkim: porady lekarskie, zlecenia badań laboratoryjnych, jak morfologia, badania moczu, CRP, konsultowanie wyników oraz wystawianie i przedłużanie recept na leki. W takich sytuacjach nie ma potrzeby, aby pacjenci przychodzili do gabinetu stacjonarnego. Warto zaznaczyć, że  poradnia online jest w pełni bezpieczna oraz zgodna z zarządzaniami Ministerstwa Zdrowia i NFZ.

Lekarze i specjaliści na jednej platformie

Jeśli chcą Państwo zarejestrować swoje dziecko do innego specjalisty np. dietetyka, fizjoterapeuty dziecięcego, psychologa lub skonsultować się z neonatologiem haloDoctor również daje ku temu możliwości, ponieważ już ponad 300 specjalistów różnych dziedzin medycyny i pokrewnych konsultuje swoich pacjentów w ramach e-Wizyt, pomagając uporać się z dolegliwościami fizycznymi jak i psychicznymi dzieci i młodzieży.

Lekarze i pielęgniarki POZ także mogą świadczyć usługi w ramach wizyt online. Porady telemedyczne mogą zostać rozliczane w  zakresie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Platforma haloDoctor proponuje współpracę placówkom prywatnym oraz specjalistom praktykującym w  POZ na umowę z NFZ. Istnieje też możliwość rozliczania e-wizyt ambulatoryjnych w specjalistycznej opiece zdrowotnej oraz w opiece psychiatrycznej i w ramach leczenia uzależnień.

Rafał PiszczekNasze rozwiązanie służy do prowadzenia konsultacji z lekarzami i specjalistami w trybie  online. Jest ono łatwe i intuicyjne w użytkowaniu. Konfiguracja usług we własnym gabinecie telemedycznym nie wymaga zatrudnienia informatyka, gdyż uruchomienie teleporadni szybkie, łatwe zajmuje niewiele czasu. Czas pracy lekarza nie narzucony –  on sam  decyduje jak będzie wyglądał jego grafik wizyt telemedycznych. – Rafał Piszczek, właściciel sieci telemedycznej haloDoctor