Kiedy skorzystać z pomocy ginekologa przez Internet?

Zdrowie intymne powinno być kluczowe dla kobiety. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko regularnie się badała, ale również była pod bieżącą opieką lekarza ginekologa. W dobie pandemii COVID-19 stało się to oczywiście znacznie trudniejsze, jednak dzięki platformie haloDoctor.pl możliwa jest także konsultacja z ginekologiem przez Internet. Kiedy skorzystać z takiej pomocy?

 

Droga przez kobiecość

 

Każda kobieta przez całe życie musi na nowo odkrywać swe ciało. Sytuacje stresowe, diety odchudzające oraz przyjmowane leki znacząco oddziałują na równowagę hormonalną i mogą wpływać na cykl miesięczny. W takich sytuacjach rodzi się wiele pytań czy to, czego aktualnie kobieta doświadcza, jest „normalne”, czy może zwiastuje poważniejszy problem zdrowotny. Są to poważne kwestie, dlatego nie powinno czekać się, aż samoczynnie się uregulują. Aby zyskać pewność, że wszystko jest w porządku, warto skonsultować się z ginekologiem przez Internet, uzyskując tym samym odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania.

 

Pytania do ginekologa

 

Na temat zdrowia intymnego kobiet krąży w sieci wiele mitów oraz wzajemnie sprzecznych informacji. W przypadku wątpliwości można jednak łatwo je rozwiać dzięki konsultacji z ginekologiem przez Internet za pośrednictwem platformy haloDoctor.pl. Oto przykładowe pytania, które można wówczas zadać:

  • jakie są główne objawy klimakterium,
  • ile może spóźniać się okres i z jakich powodów (poza ciążą),
  • kiedy najlepiej zrobić cytologię,
  • co oznacza plamienie po okresie,
  • jak można zmniejszyć ból miesiączkowy,
  • ile trwa plamienie implantacyjne.

 

Są to główne pytania nurtujące kobiety w różnym wieku, a rzetelnej odpowiedzi na nie może udzielić tylko ginekolog.

 

Wypisanie e-Recepty

 

Dzięki konsultacji ginekologicznej przez Internet można również uzyskać e-Receptę na tabletki antykoncepcyjne przyjmowane regularnie oraz na antykoncepcję awaryjną. W obydwu przypadkach najczęściej wystarczy zaledwie kilka minut krótkiej rozmowy z lekarzem, a także zaprezentowanie swojej dokumentacji medycznej. W przypadku tej ostatniej najlepiej nieco wcześniej przygotować ją w formie elektronicznej, by w przypadku e-Wizyty móc ją sprawnie przekazać.

Jak widać konsultacje z ginekologiem przez Internet to rozwiązanie stosowane w wielu różnych sytuacjach, nie tylko pilnych, ale także przy okresowych wizytach kontrolnych.