e-Recepty na antykoncepcję. Może pomóc złagodzić objawy w przypadku leczenia endometriozy

Endometrioza to okrutna choroba, która może przynieść kobiecie wiele bólu. Lekarz online, aby łagodzić bóle i regulować cykl może rekomendować pacjentkom tabletki antykoncepcyjne. e-Recepta na antykoncepcję jest wystawiana na podstawie aktualnych wyników badań każdej pacjentki, która korzysta z konsultacji online.

 

Endometrioza u kobiet

Endometrioza jest schorzeniem, w którym tkanka podobna do błony śluzowej macicy rozwija się poza nią, najczęściej w obrębie jamy brzusznej. Objawy endometriozy mogą obejmować bóle podczas miesiączki i/lub poza nią, a także problemy z płodnością. Tak naprawdę przyczyna endometriozy nie jest do końca znana. Uważa się, że nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i genetyka mogą odgrywać znaczną rolę w jej rozwoju. Jest to choroba przewlekła, a lekarz online może wystawiać e-Recepty na leki przeciwbólowe, czy tabletki hormonalne. Niestety niektóre przypadki należy leczyć operacyjnie ze względu na stan zaawansowania choroby i utrudniania codziennego funkcjonowania.

 

Łagodzenie objawów

Nie ma lekarstwa na endometriozę, a to wiąże się z tym, że lekarz online może korzystać z leków antykoncepcyjnych, aby regulować cykl menstruacyjny, a także zmniejszać obfitość krwawień i bólu ściśle związanego z endometriozą. Badania sugerują, że tabletki antykoncepcyjne zawierające tylko progesteron, mogą przynosić największe korzyści w zmniejszaniu bólu związanego z endometriozą. Aczkolwiek tabletki antykoncepcyjne zawierające estrogen i progesteron, mogą również pomóc w opanowaniu objawów. W większości przypadków antykoncepcja hormonalna wymaga e-Recepty, co oznacza konsultację z lekarzem online.

 

Konsultacja online na platformie medycznej

Dobór platformy medycznej powinien być pokierowany przede wszystkim rzetelnością i profesjonalizmem lekarzy, którzy konsultują. Decydując się na platformę medyczną haloDoctor, oprócz profesjonalizmu i empatii, pacjentka otrzymuje dostęp do najlepszych lekarzy z całego kraju. Za niewielką opłatą, lekarz online, który np. jest ginekologiem lub innym specjalistą, może rozpocząć konsultację w kilka minut. W zależności od wyboru, pacjentka ma możliwość rozmowy telefonicznej z lekarzem, a także rozmowę w formie wideokonsultacji lub czatu pisanego.

 

Zalety wizyty online

Konsultacje online z ginekologiem mają kilka zalet. Po pierwsze, umożliwiają łatwiejszy i szybszy dostęp do specjalisty, szczególnie w sytuacjach nagłych lub dla osób, które mają trudności z dojazdem do gabinetu lekarskiego. Po drugie, gwarantują większą prywatność i dyskrecję, ponieważ pacjentki nie muszą wychodzić z domu ani czekać w poczekalni na wizytę. Po trzecie, konsultacje online z ginekologiem są często tańsze niż tradycyjne wizyty lekarskie, co stanowi korzyść finansową dla pacjentek. Ponadto, lekarz online gwarantuje wizytę z bezpiecznego dla zdrowia pacjentki miejsca, dzięki temu ogranicza ona kontakt z osobami, które mogą być chore.