Pomoc lekarza online w weekendy i święta

Jeszcze niedawno uzyskanie pomocy lekarskiej było w dni wolne od pracy oraz weekendy bardzo trudne, zwłaszcza w godzinach wieczornych. Na szczęście dzięki rozwojowi telemedycyny z takich konsultacji można skorzystać również w soboty i niedziele, także w święta. Taką możliwość daje wielu specjalistów, którzy jako lekarze online oferują pacjentom swoją pomoc.

 

Choroba nie wybiera odpowiedniej pory

 

Długi majowy weekend lub okres świąt Bożego Narodzenia to jedne z gorszych momentów na chorobę. Wówczas dostęp do opieki lekarskiej jest bardzo trudny i wiele osób musi czekać, zanim uzyska pomoc. To oczywista niedogodność, która dzięki usługom lekarzy online praktycznie odchodzi w niepamięć.

Dziś bowiem takie konsultacje mogą odbywać się w weekendy oraz święta, także o nietypowych porach, m.in. późnym wieczorem. Lekarze online wiedzą bowiem, że ich pacjenci mogą potrzebować takiej pomocy, dlatego też wielu z nich zdecydowało się oferować takie wsparcie.

 

Jak znaleźć lekarza online dostępnego w weekend?

 

Znalezienie lekarza online dostępnego od zaraz nie jest trudne. Wystarczy wejść na serwis haloDoctor.pl i wybrać jedną z dostępnych w górnym pasku specjalizacji. Następnie zaprezentują się segmenty z lekarzami, którzy oferują swoją pomoc od zaraz.

Następnym etapem jest wybranie specjalisty, którego pomoc chce się uzyskać oraz zarezerwowanie wizyty. By to zrobić, pacjent umieszcza swoje dane osobowe w krótkim formularzu i następnie jest przekierowywany do zakładki w której możliwe jest uiszczanie płatności. Po dokończeniu tego etapu, wystarczy oczekiwać na e-Wizytę.

 

Jaką pomoc można uzyskać od lekarza online w dni wolne?

 

Konsultacje online w weekendy nie różnią się niczym od tych, które można uzyskać w ciągu tygodnia. To ich niekwestionowana zaleta, bowiem również w weekendy i święta można otrzymać pełną pomoc lekarzy online, od konsultacji w przypadku przeziębienia, przez specjalistyczną poradę medyczną, aż po wypisanie zwolnienia L4.

Lekarze online umożliwiają ponadto pacjentom uzyskanie recepty i to nie tylko na leki przyjmowane przewlekle, ale również na antybiotyki czy tabletkę „dzień po” dla kobiet. Niezależnie od zgłaszanego problemu to ogromna wygoda, gdyż takie rozwiązanie umożliwia pełne zadbanie o swoje zdrowie, bez konieczności zgłaszania się na SOR czy co gorsze czekania na takie wsparcie kilka dodatkowych dni.

 

Czy wizyty u lekarzy online w weekendy i święta są droższe?

 

Pomoc lekarza online z której można skorzystać w weekendy i święta wcale nie jest droższa od tej uzyskiwanej w ciągu tygodnia. Oczywiście pacjent powinien dokładnie sprawdzić przed e-Wizytą jaki jest jej koszt, informacja ta jest jednak łatwo dostępna i widoczna na każdym etapie rezerwowania konsultacji.

Pacjenci potrzebujący pomocy w weekendy i święta nie muszą już obawiać się o swoje zdrowie. Wystarczy, że wejdą na haloDoctor.pl i znajdą lekarza online, który właśnie w taki dzień oferuje swoją pomoc.