Program do e-Recept – nowoczesny i intuicyjny

e-Recepty to zaraz po e-Zwolnieniach dokumenty, który lekarze będą musieli obowiązkowo wystawiać w gabinetach lekarskich pacjentom. Zmiany obligujące pracowników służby zdrowia do wystawienia tego rodzaju dokumentów elektronicznych zaczną obowiązywać już od 01.01.2020. Tradycyjne, papierowe recepty przejdą do historii. Nieczytelne i fałszywe  dokumenty przestaną być również problemem dla farmaceutów.

Nowy proces realizacji

Kartki zanoszone do aptek zostaną zamienione na 4-cyfrowe kody kreskowe wysyłane SMS-em lub e-mailem do pacjenta. Dzięki nim będzie można zrealizować receptę, podając jednocześnie numer PESEL. Chory wychodząc z gabinetu lekarskiego będzie mógł także otrzymać wydruk z informacją o wystawionych o e-Receptach. Informacje o wystawionych receptach trafią do systemu P1 (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia), gdzie nastąpi weryfikacja uprawnień podmiotu, którym wystawił e-Receptę.

Kompleksowy program do e-Recept, jak Medfile® EDM pozwala na szybkie wystawianie  elektronicznych dokumentów medycznych. Przystosowanie do wystawiania e-Recept jest związane z integracją programu z platformą P1. Dzięki niej specjaliści będą mogli podpisywać recepty elektronicznym podpisem kwalifikowanym albo przez podpis zaufany. Program do e-Recept pozwala na wystawienie recepty na leki:

  • refundowane,
  • narkotyczne i psychotropowe,
  • recepturowe.

Wygodny program do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej sprawia, że wystawianie e-Recept nigdy nie było tak proste. Wszystkie najważniejsze funkcje Medfile® oraz dostosowanie programu do zmian związanych z przepisywaniem leków sprawiają, że obsługa dokumentacji pacjentów przebiega szybciej i sprawniej. Warto przygotować się na zmiany i już dziś sprawdzić, jak działa wystawianie e-Recept. Główną zaletą programu jest zmniejszenie przeznaczonego czasu pracy na sprawy związane z dokumentacją pacjentów. Kolejne udogodnienie, to możliwość poprawiania pomyłek, jeszcze w oprogramowaniu. Medfile® EDM zapisuje i weryfikuje wpisywane dane pacjentów oraz dane dotyczące certyfikatów ZUS, WSS, TLS.

Zastąpienie papierowej recepty nowoczesnym programem do e-Recept zwiększy wygodę pracy lekarzy i będzie bardziej komfortowe dla pacjentów. Ci drudzy nie będą musieli się obawiać o to, że zgubią zapisaną receptę. Teraz wszystkie potrzebne informacje będą mogli przenosić na urządzeniu mobilnym takim jak smartphone lub otworzyć wygodnie w na skrzynce mailowej w domu.

Zmiany w polskiej medycynie

e-Recepty to kolejny element prężnego rozwoju polskiej medycyny, dostępnego dla wszystkich pacjentów i pracowników służby medycznej. Wdrożenie nowych rozwiązań pozwala działać sprawniej i wykluczać ewentualne błędy. Rozwijająca się w branży medycznej informatyzacja odpowiada na zapotrzebowanie postępowego społeczeństwa.

Sprawdź działanie Medfile®, wystawiaj e-Recepty swoim pacjentom dzięki intuicyjnemu oprogramowaniu dla gabinetu.