Program dla ginekologa

Podążając za zmianami

Najnowsze rozporządzenia oraz zmiany idące w kierunku cyfryzacji, doprowadziły środowisko lekarskie do odejścia od tradycyjnych metod prowadzenia dokumentacji medycznej swoich pacjentów na elektroniczną. Dla ginekologów oznacza to konieczność wprowadzenia mniejszego lub większego urządzenia do swojego gabinetu lekarskiego i rozpoczęcie współpracy z wygodnym programem do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

 

Odpowiedni program
Znalezienie odpowiedniego programu dla ginekologa może okazać się trudniejsze niż w innych specjalizacjach medycznych. Ma to związek z (nierzadko) bardzo wymagającymi pacjentkami, które ze względu na różne samopoczucie, mogą reagować zbyt emocjonalnie na pracę lekarza przed komputerem. Program dla ginekologa musi spełniać kilka ważnych funkcji, jak:

  • intuicyjność,
  • obsługa płatności za wykonywane usługi,
  • możliwość dodawania załączników, tj.: zdjęcia RTG,
  • raporty,
  • podpowiedzi nazw schorzeń i dolegliwości,
  • bazy ICD 9, ICD 10 oraz ICF,
  • wystawianie e-Recept i e-Zwolnień,
  • obsługa karty wizyty ginekologicznej.

 

Szybkie wyszukiwanie odpowiedniej funkcji w programie, bez konieczności długiego oczekiwania na jego reakcję jest cenną zaletą. Prosta obsługa programu dla ginekologa to mocna strona Medfile® EDM. Specjaliści, którzy przetestują wspomniany program dla ginekologa, przekonają się, że ułatwia on pracę w gabinecie ginekologicznym.

Program działa za pomocą podłączenia do sieci internetowej. Nie wymaga instalacji, a aktualizacje są przeprowadzane automatycznie. Dzięki łatwej obsłudze wizyt pacjentów i możliwości cyklicznej ich organizacji w grafiku, ginekolog ma stały wgląd w liczbę planowanych przyjęć w swoim gabinecie.

 

Szczegółowe dane
Program dla ginekologa umożliwia zaplanowanie całej wizyty. Począwszy od wpisania danych podstawowych takich jak imię, nazwisko, PESEL, adres, przez wpisanie dolegliwości i przeprowadzenie badań, aż po wystawienie recepty, lub zwolnienia lekarskiego. Wszystko zawiera się w jednym miejscu. Medfile® EDM usprawnia pracę specjalistów ginekologów, dając im możliwość kompleksowego prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pacjentów, z uwzględnieniem charakteru specjalizacji jaką jest ginekologia. Pozwala działać intuicyjnie i na wielu poziomach, a zarazem zarządzać administracyjną częścią działań gabinetu.