Dlaczego warto zamawiać gotowe raporty rynkowe?

Jak wybrać wysokiej jakości raporty rynkowe?Rozważasz decyzję o przeprowadzeniu badania lub analizy rynku, jednak zniechęca Cię konieczność ponoszenia sporych kosztów z tego tytułu? Świetną alternatywą dla realizacji projektu jest decyzja o tym, aby zakupić gotowe raporty rynkowe. Dowiedz się zatem na jakie elementy warto zwracać uwagę, aby otrzymany produkt dostarczył rzetelnych i wartościowych z biznesowego punktu widzenia informacji.

Sprawdź  jaka firma oferuje raporty rynkowe

Pierwszą kwestią jaką musisz koniecznie zweryfikować jest, to czy firma sprzedająca tego typu opracowania wyników badań jest faktycznie godna zaufania. Aby można było to stwierdzić, dowiedz się od jak długiego czasu działa ona na rynku. Jeśli staż ten wynosi co najmniej kilkanaście lat, możesz być wówczas pewien, że podejmujesz współpracę z profesjonalistami.

Upewnij się także, czy agencja ta jest wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). W przeciwnym razie możesz mieć bowiem do czynienia z naciągaczami, którzy tak naprawdę sprzedają raporty dotyczące badań, które w rzeczywistości nie zostały przeprowadzone lub wykonano je bez spełnienia jakichkolwiek kryteriów metodologicznych.

Darmowy fragment tekstu oraz spis treści

Nie kupuj kota w worku. Dowiedz się wcześniej, czy zawartość raportu faktycznie będzie zgodna z Twoimi oczekiwaniami. Godne zaufania rynkowe raporty są dostępne w wersji uproszczonej, gdzie możemy zapoznać się ze skróconą wersją, spisem treści, a także aneksem w formie zestawienia tabel i wykresów. Dysponując takimi danymi zmniejszasz ryzyko sytuacji, w której zakupiony raport rynkowy okazałby się dla Ciebie bezużyteczny.

Format raportu

Zastanów się także nad tym, jaki jest preferowany przez Ciebie format raportu rynkowego i czy firma badawcza go zapewnia. Najczęściej gotowe raporty z badań są udostępniane w formie pliku wordowego (.docx), excelowego (.xls), PDF, a także prezentacji multimedialnej.

Cena – ani niska ani wysoka

Kwestią której nie można także pominąć jest cena rynkowego raportu. Wbrew pozorom nie warto wybierać najniższych kwot, gdyż zazwyczaj świadczy to o niskiej wartości merytorycznej opracowania. Nie musisz jednakże decydować się na raporty w cenie kilku tysięcy złotych. Rzetelne opracowania są dostępne już od około 800 zł za sztukę. Warto przy tym polować na oferty promocyjne – wówczas możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny docelowej.

Podsumowanie

Uzyskuj zatem cenne dane na temat branży w ramach której działa Twoja firma bez konieczności przeprowadzania badań! Gotowe raporty rynkowe to rozwiązanie, które w kolejnych latach zapewne będzie cieszyć się stale wzrastającym zainteresowaniem przedsiębiorców.