Oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego – dlaczego warto je zakupić?

Prowadzisz prywatną praktykę lekarską i masz już serdecznie dosyć prowadzenie bieżącej dokumentacji pacjentów w tradycyjnej formie? Myślisz sobie nieustannie, że przecież nie po to zostałeś lekarzem, aby tak wiele czasu poświęcać obowiązkowo typowo administracyjnym? Możesz w łatwy sposób rozwiązać ten palący problem, jeżeli podejmiesz decyzję o tym, aby wdrożyć w swojej placówce nowoczesne oprogramowanie dla gabinetu lekarskiego. Dowiedz się zatem jakimi cechuje się ono funkcjonalnościami oraz jakie korzyści zapewnia.

Elektroniczna dokumentacja medyczna dla Twojego gabinetu

Już niebawem każdy podmiot medyczny obsługujący pacjentów będzie zobligowany do prowadzenie e-dokumentacji medycznej, która zastąpi papierową kartotekę. Dlatego tym bardziej nie warto odwlekać tej decyzji na ostatni moment. Wówczas może bowiem okazać się, że zatrudnieni pracownicy będą mieli spore trudności z właściwą obsługą skomplikowanego systemu. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na wdrożenie oprogramowania już teraz, unikniesz takiego ryzyka.

Program do rejestracji pacjentów w ogromnym stopniu przyśpieszy czas ich obsługi, co w naturalny sposób przełoży się na wzrost zadowolenia z usług ośrodka zdrowia oraz skłonność do jego polecania swoim znajomym. Aby tak się jednak mogło stać, konieczny jest wybór oprogramowania w wysokim stopniu intuicyjnego oraz niezawodnego w swoim działaniu. Nie mniej ważne jest ponadto bezpieczeństwo poufnych danych na temat pacjentów. W związku z tym system powinien być wyposażony w moduł automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz przeprowadzania aktualizacji.

Firmy oferujące tego typu aplikacje często gwarantują także bezpłatną usługę serwisową w terminie do 24 miesięcy od wdrożenia. Zapewniają zarazem możliwość rozbudowy oprogramowania o nowe moduły, a także jego dostosowanie graficzne z uwzględnieniem systemu identyfikacji wizualnej podmiotu. Standardowo klient ma ponadto możliwość skorzystania z całodobowego helpDesku, dzięki czemu eksperci działu IT szybko pomogą usunąć usterkę w systemie.

Podsumowanie

Nie musisz więc zmagać się z żmudnymi obowiązkami biurowi, które obniżają wydajność placówki medycznej. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest niewątpliwie zainstalowanie oprogramowania w formie elektronicznej dokumentacji medycznej. Gabinety lekarskie które zdecydują się na taki krok już teraz, zyskają na starcie sporą przewagę konkurencyjną na rynku.